Korzystanie ze świetlicy jest nieodpłatne. O przyjęcie dziecka do świetlicy ubiegać się mogą rodzice pracujący zawodowo (lub prawni opiekunowie). Kwalifikowania, przyjmowania uczniów do świetlicy dokonuje się na podstawie wypełnionej przez rodziców karty zgłoszenia dziecka do świetlicy. Świetlica realizuje swoje zadania według szkolnego oraz własnego rocznego planu pracy wychowawczej, opiekuńczej  oraz dydaktycznej, uwzględniając dzienny rozkład zajęć.

Uczniowie spędzając czas w świetlicy, zajmują się :

• pracą własną : odrabianie zadań domowych pod nadzorem wychowawcy
  • grami stolikowymi i edukacyjnymi
  • uczestniczeniem w ciekawych i różnorodnych zajęciach tematycznych oraz plastycznych
    z uwzględnieniem rożnych technik plastycznych
  • uczestniczeniem w świetlicowych konkursach plastycznych, artystycznych, rozwijających zainteresowania i umiejętności uczniów
  • czytaniem prasy, literatury - zajęcia czytelnicze
  • grami i zabawami integracyjnymi w świetlicy i na boisku szkolnym.

Uczniowie przebywający w świetlicy są zobowiązani do przestrzegania regulaminu świetlicy oraz podstawowych zasad bezpieczeństwa.