Archiwum: kwiecień 2024

Dzień świadomości autyzmu
2024-04-10

Klasy 4a i 6a uczestniczyły w rybnickich obchodach Dnia Świadomości Autyzmu. Najpierw wzięła udział w Niebieskim spacerze spod Bazyliki Mniejszej na rynek na znak solidarności z osobami autystycznymi. Następnie uczestniczyła w zajęciach arteterapii w muzeum w Rybniku.

2024-04-12
Właśnie mija kolejna rocznica zbrodni katyńskiej. Szkoła włączyła się do akcji, mającej na celu podtrzymanie pamięci o ofiarach roku 1940.
Konkurs "Mistrz dobrego wychowania"
2024-04-17
Mamy nadzieję, że tegoroczny konkurs „ Mistrz dobrego wychowania „ na długo zapadnie w pamięci dzieciakom i młodzieży naszej Jedenastki.
Oprócz wiedzy teoretycznej z zakresu etykiety życia codziennego, uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w praktyce.
Wzajemnego szacunku, kultury oraz ogłady warto uczyć dziecko od najmłodszych lat,
więc już za rok spotkamy się ponownie.
Rubikowy zawrót głowy
2024-04-17
Klasa 2c świętowała dziś Światowy Dzień Kostki Rubika! Jeszcze nie tak dawno zaczęło się od niewinnego pytania wychowawczyni: „Kto z was potrafi układać kostkę Rubika?”. Teraz można naliczyć prawie 30 kostek w klasie! Uczniowie dali się wciągnąć w rubikową przygodę i „bawią” się już nie tylko tradycyjnymi kostkami 3x3, ale także 2x2, 4x4, 5x5, megaminx!
We feel inspired!
2024-04-18

Klasa 8B miała szansę na żywo doświadczyć sztuki i opisać swoje wrażenia po angielsku w Galerii Sztuki Rzeczna.

2024-04-22

Jak co roku w naszej szkole obchodzony jest Dzień Ziemi. 22 kwietnia nasi uczniowie ubrali się na zielono, żeby uczcić ten dzień. Ale to nie wszystko, przez cały tydzień chętne klasy brały udział w sprzątaniu świata. Zarówno ci najmłodsi, jak i trochę starsi uczniowie, dali wspaniały przykład tego, jak dba się o naszą planetę