W XX Międzynarodowym Konkursie Plastycznym pt. ”Tęczowy kalendarz”
Amelia Głowacka zdobyła NAGRODĘ, a Adam Branny WYRÓŻNIENIE.
W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.”Kartka Świąteczna” Filip Głowacki zdobył WYRÓŻNIENIE
Opiekunem laureatów jest Katarzyna Michalik-Kiszka.
W listopadzie i grudniu 2022 r. odbył się w naszej szkole, po trzech latach przerwy Szkolny Konkurs Piosenki Śląskiej. Zainteresowanie, mimo początkowych obaw organizatorów było spore. Część dla klas I-III miała miejsce podczas Szkolnego Turnieju Wiedzy o Śląsku.
Mimo upływu czasu powieść przygodowo-podróżnicza Henryka Sienkiewicza nadal potrafi zaciekawić kolejne pokolenia czytelników.
Dotarła do nas wspaniała wiadomość! Utwór poetycki naszej obecnej absolwentki, Martyny Krauze, został zamieszczony w XIX tomie „Antologii Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej”. Martyna, jeszcze jako uczennica klasy 8f, wzięła udział w roku szkolnym 2021/2022 w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Prezydenta Miasta Zabrza i Fundacji Wisławy Szymborskiej.
W dniu 02 marca klasa 8a odwiedziła Rybnickie Centrum Edukacji Zawodowej na ulicy Świerklańskiej w Rybniku. W ramach dni otwartych poznała ofertę edukacyjną warsztatów mechanicznych. Zobaczyła pracę i obsługę drukarek 3D, tokarek, frezarek i innych maszyn, które stanowią wyposażenie Centrum. Gospodarze ugościli nas pysznymi naleśnikami i obdarowali drobnymi upominkami.
Rezolutna rudowłosa dziewczynka z Zielonego Wzgórza odwiedziła w lutym uczniów klasy 6c. Przy tej okazji przeprowadzono z nią długi i wyczerpujący wywiad. W postać Ani Shirley wcieliła się z powodzeniem Julia Wonisławczyk, wywiadem kierowała Nicola Siedlecka a pytania zadawali wszyscy uczniowie. Wcześniej poznali oni zasady przeprowadzania wywiadu i przygotowali pytania, które chcieliby zadać bohaterce książki Lucy Maud Montgomery. Pytania oraz odpowiedzi samej Ani musiały wiązać się z treścią lektury i świadczyć o jej znajomości. Był to niezapomniany wywiad. Czekamy na spotkanie z innymi bohaterami lektur. Kto zechce przyjąć zaproszenie?
Reklama dźwignią handlu? Każdy o tym wie. Wiedzą również uczniowie klasy 6c. Na lekcjach języka polskiego poznali mechanizmy reklamy, zwłaszcza językowe. Pracowali na zebranym osobiście materiale reklamowym a następnie wykonali własne reklamy. Zmierzyli się z dwoma tematami (do wyboru): należało zareklamować dowolną lekturę szkolną lub białą pastę do butów.
Jak im poszło? Zobaczcie! Kto chce kupić biała pastę do butów? A kto chętnie zakupi lekturę? Ja na pewno! A Wy?