Reforma Edukacji.

Szanowni Rodzice.
Bardzo prosimy o zaznajomienie się z zamieszczoną poniżej Uchwałą Rady Miasta w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego.

Uchwała Rady Miasta - obwody szkolne 2017

List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców, który informuje o aktualnym stanie wprowadzania zmian w systemie edukacji.

List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców

Szanowni Państwo,
Dyrektorzy Szkół,
Nauczyciele,
Rodzice i Uczniowie,

przed nami początek nowego roku szkolnego 2017/2018. Czas wytężonej, ale także satysfakcjonującej pracy. 1 września br. rozpoczynamy wprowadzanie nowych rozwiązań w systemie edukacji, które były oczekiwane zarówno przez rodziców, dyrektorów szkół, nauczycieli, jak i samorządowców.
W związku z tym uprzejmie proszę o zapoznanie się z załączonym listem, w którym informuję o najważniejszych zmianach związanych z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.
List Ministra Edukacji Narodowej

Szkoła Podstawowa nr 10 w Rybniku przy ulicy Grunwaldzkiej 18 organizuje od 1 września 2017 roku klasę czwartą ogólną, w której dzieci będą miały możliwość uczestniczyć w zajęciach dodatkowych z żeglarstwa po lekcjach. Zajęcia te będą prowadzone w sekcji żeglarskiej TS Kuźnia Rybnik na Zalewie Rybnickim. Zajęcia te będą nieobowiązkowe, skoordynowane z planem lekcji, a dodatkowo zorganizowany będzie wspólny transport na zajęcia.
Zebranie organizacyjne odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 10 w Rybniku w dniu 5 czerwca 2017 roku o godzinie 17.00.

Wszelkich informacji udziela Pani Agata Mrugalska - tel. 504806385 bądź w sekretariacie szkoły 32422144

Informacja dla rodziców

W związku z wprowadzeniem reformy oświaty, która wygasza szkoły gimnazjalne i wydłuża czas kształcenia w szkole podstawowej informuję o możliwości przejścia uczniów do nowopowstających szkół podstawowych.
Uczeń ma prawo pozostać w dotychczasowej szkole podstawowej, a ewentualne przeniesienie go do innej szkoły podstawowej pozostaje wyłącznie w gestii rodziców przy założeniu pełnej dobrowolności przenosin.
Decyzja rodziców może wynikać z potrzeby kontynuowania nauki w klasach sportowych (w szkołach powstających na bazie gimnazjum nr 1,2,6), w VII klasach dwujęzycznych (w szkołach powstających na bazie gimnazjum nr 1, 2) lub zamieszkania dziecka w obwodzie danej szkoły.
W przypadku podjęcia decyzji rodzica o chęci przeniesienia swojego dziecka do innej szkoły podstawowej, od 1 września 2017r. bardzo proszę o pisemne zgłoszenie wyżej wymienionej woli w terminie do 17 marca 2017r. w sekretariacie szkoły.

Dyr.A.Szymczak

Szanowni Rodzice.

Uchwała Rady Miasta - obwody szkolne 2017

Szanowni Państwo

Gimnazjum MIstrzostwa Sportowego przekształcające się w wyniku reformy oświaty w Sportową Szkołę Podstawową z oddziałami mistrzostwa sportowego zaprasza uczniów klas VI na testy sprawnościowe do klasy mistrzostwa sportowego o profilu piłka siatkowa.
Zgodnie z ustaleniami z Wydziałem Edukacji w powstającej, nowej Sportowej Szkole Podstawowej nr 10 powstanie mistrzowska klasa VII. W klasie tej bedzie się uczyło tylko 12-15 uczniów na wszystkich przedmiotach. Uczniowie będą kontynuowali świetne tradycje i sukcesy osiągane przez siatkarzy z Gimnazjum.

Testy zostaną przeprowadzone w dniu 25 i 26 kwietnia br o godz. 17.00 na hali Gimnazjum MIstrzostwa Sportowego nr 2 w Rybniku przy ul. Grunwaldzkiej 18.
Równocześnie informujemy, że w powstanie także V klasa sportowa o profilu piłki siatkowej dla uczniów obecnych klas IV. Testy do tej klasy zostaną przeprowadzone na poczatku maja.

List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców, w którym informuje o najważniejszych zmianach związanych z reformą edukacji.

List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców.pdf

Szanowni Państwo w związku z ustawą wprowadzającą reformę edukacji przedstawiamy do konsultacji projekt nowej sieci szkół podstawowych wraz z nowymi obwodami szkolnymi.

www.edukacja.rybnik.eu

W związku z planowaną reformą struktury szkolnictwa zamieszczamy linki związane z reformą oraz broszury z najistotniejszymi pytaniami i odpowiedziami dotyczącymi planowanych zmian:

www.kuratorium.katowice.pl

reformaedukacji.men.gov.pl